İnternet üzerinde, özellikle yurt dışı otel seçimlerinde en fazla kullanılan ve güvenilen booking’dir.

Booking nedir?

Booking 1996 yılında küçük bir Hollanda girişiminden dünyaca ünlü bir e-ticaret şirketine dönüştü.  ‘İnsanları cesaretlendirme ve güven sağlamayı’ kendine misyon olarak belirlemiş olan booking, seyahatte oluşabilecek bütün sorunları ortadan kaldırmaya çaba göstermektedir. Dünyanın en geniş konaklama imkanlarıyla 230 ülkedeki 140 053 seyahat noktasında gezginleri bir araya getiriyor. 

Booking.com’da daireler, tatil evleri ve aileler tarafından işletilen oda ve kahvaltılardan 5 yıldızlı lüks tatil köylerine, ağaç evlere ve hatta iglolara kadar dünyanın en geniş odalarıyla bizim gibi gezginlere büyük bir seçim olanağı sunuyor. Bu sayede bütçenize ve o zaman ki ruh halinize göre seçimler yapabiliyorsunuz. En güzel yanı da rezervasyon ücreti almadan arada ücretsiz bir bağ kurmanızı sağlıyor.

Ayrıca ‘genius’ programı ile sık seyahat eden ve rezervasyon yapan müşterilere özel fırsatlar sunan bir ayrıcalıktır. Genius olabilmek için bir takvim yılı içerisinde 5 rezervasyon yapmaya ihtiyacınız var. Sonrasında size sunulan imkânlardan yararlanabilirsiniz. Peki, imkânlar nelerdir?

Bize sağladığı olanaklar;

  • ücretsiz rezarvasyon iptali
  • %10 indirim
  • ücretsiz hizmetler (içecek, havalimanı servis, geç check-out vb.)

Booking ve Türkiye

Booking’in 2017 yılında yaşadığı mahkeme olayından sonra Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma kararı alarak şimdilik hizmet vermeyi durdurdu. Sadece yurt dışı rezervasyonları için Türk müşterilerine hizmet verebiliyorlar.

Bizde bundan dolayı şimdilik yurt dışı rezervasyonları için kullanıyoruz. Sizlere de yurt dışı seyahatleriniz için tavsiye ediyoruz.

#bilgezersin 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir