Biri Türkiye’de ♔ biri Almanya’da ♕ doğmuş ve büyümüş, iki birbirine çok benzeyen insan olarak 2012 yılında, yollarımız kesişti ve başta imkânsız gibi görünse de birçok engeli aşarak, hayatımızı birleştirerek, başta yakın çevremiz olmak üzere herkesi yanılttık ve bu da bizi birbirimize daha da fazla bağladı. Gören herkes bizi kardeş sansa da, sonradan çift olduğumuzu öğrendiklerinde şaşırırlardı. Ama neydi? Gerçekten uyumlu çiftler birbirine çok benzermiş ve hatta zaman geçtikçe birbirinin kopyası olurmuş. İşte tam da böyle bir hikâye bizimkisi ❣

Mesafeler aramızda hep engel olduğu için birbirimizi görebilme imkânı doğduğunda, her zaman kaliteli ve macera dolu güzel zaman geçirmeyi kendimize hedef olarak belirlemiştik. Ancak tam anlamıyla ve hiçbir engel veyahut hesap vermeden ilk büyük hayalimizi balayında Mauritius Adasına ve ardından Dubai`ye gitme fırsatı ile gerçekleştirdik. Ve bu tutkuyu bir kere tattıktan sonra bir daha bırakamadık!

Bizi fazlasıyla etkileyen şöyle bir şey okumuştuk: Avrupa`da insanlar 30 m² evler de yaşayıp dünyayı dolaşıyor ve Türkiye´de en az 100 m² evler de yaşayıp hiç yurt dışına çıkmamış insanlarımız var. Ne kadar üzücü, değil mi? Çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı?

Bundan dolayı bu bloğu yazmaya karar verdik:

✍ Ne kadar ucuz tatil yapılır?

✍ Nasıl ucuz uçak bileti bulunur?

✍ Gidilecek yerlerde nasıl ucuz konaklama yapılır?

✍ Daha düşük maliyetli olan kamp olanakları nelerdir?

Ve daha bunun gibi birçok sorunun cevabını bloğumuz da tane tane sizinle paylaşmak istiyoruz.

Son olarak Goethe den ‘Motto’ muz gelsin:

“Gezgin bir yere varmak için değil, keşfetmek için seyahat eder.”

Çünkü bizce keşfetmek bir şeyin var olduğunu bilmene rağmen, kendi gözünle gördüğündür.

♀ ♂ Hadi siz de bizimle gelin!

#bilgezersin