Hafta sonu kaçamakları – Akçakoca gezi rehberi

İstanbul ve Ankara’ya yakın diyebileceğimiz hem de çift olarak ve ya çocukla rahatça gezip kalabileceğiniz keşiflerimizden birini – Akçakoca’yı anlatmak istedik.

Akçakoca nerede ve nasıl ulaşılır?

Karadeniz’in İncisi olarak bilinen Akçakoca Düze ilinin yaklaşık 38.000 nüfuslu bir ilçesidir. Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 km genişliğinde uzun ve geniş bir kumsala sahiptir. Akçakoca özellikle 1950’den sonra güzelliği ile turistik bir rota olmaya başlamıştır. Yaz aylarında nüfusu yaklaşık 5 katı arttığı konuşulmaktadır. Akçakoca Türkiye’nin metropolü İstanbul ile Başkent Ankara’nın tam ortasında bulunması ile dikkat çekiyor. İstanbul- Akçakoca 277 km ve trafiği de hesaba katmazsak, 3,5 saatte araba ile ulaşabilirsiniz. Biz Ankara’dan Akçakoca’ ya yaklaşık 3 saatte 272 km kat ederek Akçakoca’ya ulaştık. Ankara’da isterseniz otobana girmeden Eski İstanbul yolunu takip ederek Düzce’ye gelmeden Akçakoca çıkışından ayrılabilirsiniz. Eğer otobanı kullanırsanız Düzce ayrımından ayrıldıktan sonra Akçakoca’yı takip edebilirsiniz.

Özellikle denizi olmayan Ankara’ya yakınlığı bizi bu şirin mi şirin, masmavi denizi, güneşli plajları, cıvıl cıvıl caddeleri, tertemiz havası, yemyeşil ormanları ve şelaleleri ile bizi kendine âşık eden Akçakoca’ya gitmeyi sürükledi. Biz haziran ’da ramazan bayramı tatilinde, aile ziyaretini tamamladıktan sonra, iki günlük ufak bir kaçamak yaptık. Bizimle ve sonrasında bizzat keşfe çıkmaya ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir